O firmie

O firmie

Powrót

Laboratorium Budowlane sp. z o.o. jest laboratorium niezależnym, mogącym wykonywać usługi dla każdego z uczestników procesu budowlanego. Kadra stanowi dynamiczny, sprawnie działający zespół. Teren działania Laboratorium obejmuje zachodnią część Polski, jednak dla potrzeb klienta jesteśmy w stanie prowadzić usługi w każdym miejscu w kraju.

Laboratorium Budowlane sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 30 lat. Firma powstała na bazie Pracowni Zakładu Badań i Doświadczeń Laboratorium Okręgowego MIASTOPROJEKT – ZIELONA GÓRA. W latach 1989 – 1997 Laboratorium działało jako spółka cywilna a od września 1997 roku działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Profil działalności Laboratorium wiąże się z kompleksową obsługą laboratoryjną i nadzorem technologicznym budownictwa ogólnego oraz z obsługą inwestycji drogowo-mostowych. Prowadzimy stałą kontrolę jakości w wytwórniach betonu i zakładach prefabrykacji, wykonujemy ekspertyzy technologiczne obiektów, prowadzimy doradztwo technologiczne dla budownictwa oraz zajmujemy się Zakładową Kontrolą Produkcji w zakładach prefabrykacji od opracowania, poprzez certyfikację i utrzymanie systemu.

Od lipca 2012 r. firma świadczy usługi w nowoczesnej siedzibie w Drzonkowie k. Zielonej Góry. Na ponad 550 m2 znajdują się: pracownia badań niszczących betonu, pracownia badań gruntów i kruszyw, pracownia badań mieszanek mineralno-asfaltowych, pracownia badań trwałościowych, pomieszczenie do zarobów próbnych, pomieszczenie do pielęgnacji próbek (ponad 80 m2) oraz inne pomieszczenia techniczne i biurowe.

Zapraszamy do współpracy!